SPAR FUTÓFESZTIVÁL a hétvégén

A hétvégén rendezték meg a SPAR MARATON Futófesztivált, amire az iskolánkból is sokan neveztek egyénileg, szülővel és családosan is.

Szombaton voltak a kisebb távok - 2,3 km-es, 5 km-es, 10 km-es futások, gyaloglás, családi futás és a váltófutás -, amiket nagy igyekezettel teljesítettek a versenyzők.

A közös bemelegítés után együtt mentünk a rajthelyre.  A rajtzónában már nagy izgalommal vártuk az indító jelet. Nagyon sok versenyző volt, és egy kis időnek el kellet tenni, hogy futni tudjunk.

A gyerekek a saját tempójukban értek a célba, ahol megkapták  a megérdemelt ÉRMET és ajándékcsomagot.

Sokan még nézelődtek a futófesztiválon, és vártuk a sorsolás eredményét. Sajnos nem kerültünk bele, mert a létszám kevés volt (150 fővel). A győztes iskola 800 fővel nyert SPAR és INTERSPAR utalványt.

Remélem a következő futófesztiválon sikerül nekünk is legalább ilyen nagy létszámmal részt venni, hiszen nem kevés gyerek jár ide.

Az általános iskolások létszáma sokkal több volt, mint a gimnazistáké. Az alsó tagozaton a 3.a osztályból , a felső tagozaton a 7.a osztályból neveztek a legtöbben (gyerekek és felnőttek együtt).

Nagyon ürültem, mikor a családok együtt jöttek el.  Voltak, akik csak kísérték  a gyereket, de voltak, akik velük együtt teljesítették a távokat.

A Kovács család - Enikő, Emese, Botond és a szülők - két versenyszámban is részt vett (2,3 km és családi futás).

GRATULÁLOK MINDEN VERSENYZŐNEK!!!!

Találkozunk tavasszal a VIVICITTA futófesztiválon a régi és az új versenyzőkkel!!!