Étkezés 2021/2022

Tisztelt Szülők!

A 2021-2022-es tanévre kitöltendő étkezés-megrendelő adatlapokat elektronikus formában kérjük visszajuttatni (kinyomtatás után kell kitölteni, majd visszaszkennelni, vagy telefonnal jól láthatóan lefényképezni, és az étkeztetéssel foglalkozó e-mail címre elküldeni: ebed@nlgbp.hu ) .

Minden esetben kérném a Tárgy mezőben feltüntetni a gyermek nevét és a leendő osztályát.

Kérem, hogy a kitöltésnél ügyeljenek az olvashatóságra, és arra, hogy minden mező megfelelően kitöltésre kerüljön, a telefonszám, e-mail cím, dátum és aláírás is.

Az új tanulók esetében kérem feltüntetni az e-mail-ben, hogy a gyermek új beiratkozó az intézményben.

Kitöltési útmutató:

• Igénylőlap (adatlap) 2021-2022-es tanév – minden étkezőnek ki kell töltenie.
  • 8. számú melléklet – az „Igénylőlap” mellett azoknak kell kitölteniük pluszban, akiknek ISKOLÁS KORÚ gyermeke kedvezményes étkezésre jogosult ( Nagycsaládos kedvezmény, Rendszeres Gyermekvédelmi kedvezmény, Nevelésbe vett gyermeket nevel, Szakorvos által kiállított igazolással TB 50%-os támogatásra jogosult gyermek). Csak a Rendszeres Gyermekvédelmi kedvezmény fennállása esetén kell csatolni az érvényes határozatot. Nagycsaládos státusz esetén nem kell csatolni semmit.
  • 9. számú melléklet Nevelésbe vételi igazolás - az „Igénylőlap” és a „8. számú melléklet/6.számú melléklet” mellett a gyermekotthonok töltik ki, kérjük a nyomtatvány végét lássák el érvényes pecséttel. Csatolni kell mellé az érvényes Nevelésbe vételi határozatot.
  • Adatlap diétás étkezés igénybevételéhez – Az „Igénylőlap” mellett a szakorvossal kell kitöltetni, lepecsételtetni. (Háziorvos általi igazolást nem tudunk elfogadni. A Heim Pál kórház és bármely gasztroenterológia általi igazolást igen)
  • Adatvédelmi nyilatkozat - mindenkinek ki kell töltenie az adatlap mellé.

A JELENLEG HATÁLYOS JOGSZABÁLYOK SZERINT:

A Gyvt.40 § (4) pont alapján 50%-os étkezési térítési díjat fizet:

• 3 vagy több gyermekes családoknál gyermekenként
  • tartósan beteg vagy fogyatékos gyermek (orvosi igazolással)
  • a rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult  gyermek, ha a 9-13. évfolyam tanulója (az Önkormányzat határozatának másolatát csatolni kell)

A rendszeres gyermekvédelmi kedvezményre jogosult 1-8.oszt. tanulóknak nem kell étkezési térítési díjat fizetniük!

A kedvezményre jogosultaknak a portán található nyomtatványt év elején ki kell tölteniük!

Az ingyenesen étekzőknek is jelezniük kell étkezési szándékukat, illetve az esetleges lemondást is.

Közegészségügyi okból az iskolából étel nem vihető el.

Készíts ingyenes honlapotWebnode